google plus logofacebook logo

4.8888888888889 1 1 1 1 1 Ocena 4.89 (9 Głosów)

Jak znaleźć korzystną lokatę bankową?

Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jaką kwotę chcemy odłożyć oraz na jak długo. Szukanie korzystnej lokaty - banknot z lupąMa to kluczowe znaczenie, gdyż lokaty są zakładane na konkretny okres, istnieją również limity co do minimalnej i maksymalnej wysokości lokaty. Oczywiście istnieją lokaty, których wcześniejsze zerwanie nie wiąże się z utratą odsetek, na co także warto zwrócić uwagę. Na tej stronie znajdziesz kilka lokat, które łatwo porównasz i dzięki temu znajdziesz korzystną lokatę bankową dla Ciebie.

Porównanie lokat bankowych

W poniższym zestawieniu uwzględniono kilka najważniejszych kryteriów lokat bankowych, dzięki którym łatwo ocenisz parametry danej oferty.
Pod tabelką znajdziesz bardziej szczegółowy opis ofert lokat. Po kliknięciu w link, zostaniesz przeniesiony na stronę danego banku, gdzie będziesz mógł założyć lokatę online.

BankMin. kwotaMax. kwotaOprocentowanieTerminDodatkowe produktyLinki
Logo banku BGŻ Optima 1000 100 000 3,2% 3 miesiące konto bankowe bgzoptima.pl
Logo banku Getin online 500 10 000 3,5% 2 miesiące brak getinonline.pl
Logo Idea Banku 1000 10 000 4% 3 miesiące brak ideabank.pl
Logo lion's banku 100 000 350 000 3,25% 1-3 miesiące brak lionsbank.pl
Logo banku Raiffeisen Polbank 1000 10 000 2,85% 3 miesiące konto bankowe raiffeisen
Logo banku Santander Consumer 5000 brak 0,35% - 3% 1-36 miesięcy brak santander
Logo Toyota Bank 3000 (x7) 7000 (x7) 2,75% 80 dni konto bankowe toyotabank.pl

Opis ofert korzystnych lokat

  • BGŻ Optima - Lokata Bezkarna. Lokata 3-miesięczna z dość dobrym oprocentowaniem. Minusem tej oferty dla niektórych może być fakt iż jest ona dostępna tylko podczas otwierania konta BGŻ Optima. jednak zerwania lokaty przed terminem nie wiąże się z utratą odsetek, co jest dodatkową korzyścią.
  • Deutsche Bank - Lokata z Inwestycją. W ramach promocji do końca tego roku można założyć lokatę z oprocentowaniem 5%, jednak 50% środków jest przeznaczona na zakup jednostek uczestnictwa w funduszach, dodatkowe szczegóły dostępne przy konsultacji z doradcą z banku.
  • Getin Online - Lokata na Start. To dość krótka lokata - 2 miesięczna, jednak z dobrym oprocentowaniem - 3,5% w skali roku, można ją zerwać bez utraty odsetek. Przeznaczona dla nowych klientów.
  • Ideabank - Lokata Happy. Lokata z najwyższym oprocentowaniem - 4% w skali roku, kwota od tysiąca do 10 000 złotych, zakładana na 3 miesiące. Lokata bez dodatkowych produktów, wyłącznie dla nowych klientów.
  • Lion's Bank - Lokata Welcome online. Lokata przeznaczona dla zamożniejszych klientów, bowiem minimalna kwota to aż 100 tysięcy złotych. Do wyboru mamy 1 lub 3 miesiące, oprocentowanie jest dość atrakcyjne - 3,25% w skali roku. Oferta dla nowych klientów Lion's banku, dostepna bez konta bankowego i innych produktów.
  • Raiffeisen - Lokata Mobilna. Zakładana po otwarciu konta przez bankowość internetową. Dotyczy "Konta Aktywnego": 0 PLN za prowadzenie rachunku, przelewy internetowe, za kartę płatniczą jeśli w ciągu miesiąca dokonasz zakupów karta na kwotę min. 350 PLN oraz 0 PLN za wypłaty z bankomatów krajowych Raiffeisen Polbank i Euronet.
  • Santander Consumer Bank - Lokata Direct+. Dość wysoki minimalny limit wpłaty - 5000 zł, jednak brak górnej granicy. Oprocentowanie waha się w zależności od kwoty i czasu na jaki jest zakładana lokata, im krótszy i niższa kwota lokaty, tym mniej korzystne oprocentowanie.
  • Toyota Bank - Plan Depozytowy +19 (80 dni). Nowe warunki obowiązują od 26 sierpnia 2015 - minimalna kwota 3000 zł, maksymalna 7000 zł, klient może mieć maksymalnie jednocześnie 7 lokat. Wcześniejsze zerwanie oznacza utratę odsetek. Lokata dostępna tylko z "Kontem Jedynym" (2,49 zł za prowadzenie konta, chyba że wydamy karta 400 zł, darmowe użytkowanie karty, darmowe przelewy internetowe, możliwość zwrotu do 10% wydatków na paliwo).

Wybór dobrej lokaty

Jak widać znalezienie korzystnej lokaty bankowej nie jest łatwym zadaniem, jednak oferta nie jest bardzo zróżnicowana wśród banków, główne różnice sprowadzają się do dostępnych kwot oraz terminów, natomiast oprocentowanie jest na dość wyrównanym poziomie. Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się na bezpłatne konsultacje do doradcy z firmy Expander, który pomoże Ci wybrać najlepszą lokatę na rynku.